iletisim

Yemek Oyunları » purble place oyunu oyna oyna

Oyun Resmi
purble place oyunu oyna
Reklamlar
purble place oyunu oyna ; Sara dünyanın en iyi aşçılarından bir tanesi. Ve üstelik yaptığı yemekleri başkasına göstermekten ve öğretmekten çok hoşlanıyor. İşin gerçeği aslında o çok da iyi bir öğretmen. Bu oyunda onun yüzlerce dersinden sadece bir tanesini içeriyor. Dünyanın dört bir tarafından hayranları var Sara'nın. Bizler de bugünkü oyunumuzda onu konuk ederek hem sitemizin kız oyuncularını mutlu etmek hemde resimde de görünen lezzetli mi lezzetli zencefilli ev kurabiyesini nasıl yaptığını öğrenmek istedik. Belki püf noktasını bize de verir ne dersiniz hanımlar? Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde, eğer kış aylarını özlüyorsanız bu tarifin yeri sizler için bambaşka olacaktır. Çünkü dekorumuz tam bir kış manzarası!

Laf aramızda bu pastayı evimde denedim ve resimdeki pasta da benim yaptığım. Umarım sizlerde benim kadar beğenmişsinizdir :) Şunu da söylemeden geçemeyeceğim ki bu pasta bir harika! Pasta oyunları için mutlaka Sara'yı takip etmelisiniz. Çok daha fazla tarifi var üstelik. Bu sadece ve sadece bir tanesi.

Peki nasıl yapılıyor bu pasta? Gerçi oyunda detayları ile anlatmış ama adettendir bende yazayım bari neler yapmanız gerektiğini. Oyunumuz maalesef ingilizce olarak yazılmış ama olsun isteyenler yemek kitabına bir göz atabilirler. Yemek kitabını açarak tarifi okumak isterseniz, oyun yüklendikten hemen sonra "RECIPE" yazan yere tıklayın ve kitabın açılmasını bekleyin.Zaten hemen açılacaktır. Ardından okları kullanarak sayfaları ileri-geri hareket ettirebilirsiniz. Oldukça kalabalık ve sıkıcı bir kitap gibi göründüğünü düşünüyorsanız "BACK" tuşu ile ana menüye geri dönün ve "PLAY" tuşunu kullanarak oyuna derhal başlayın. Ekranın sağ kenarında dikdörtgen kutu içerisinde ihtiyacınız olan malzemeleri görebilirsiniz. Dolaplardan gerekli malzemeleri edindikten sonra masanın üzerine yerleştirebilirsiniz. Ardından yine dikdörtgende belirtilen işlemleri yapın ve pastanızı hazırlamaya başlayın. Yapmanız gereken tek şey Sara'nın görsel talimatlarını uygulamak. İngilizce bilmenize de gerek yok bu sebeple.

Geçerli bölümünüzü tamamladığınızda Sara size notunuzu verecektir. Bütün puanlarınız birleşerek sizin notunuzu oluşturacaktır. Bu nedenle talimatları hızlı ve doğru bir şekilde uygulamaya çalışmalısınız.

Pastamızın yapımı 4 aşamada tamamlanacaktır.

Bunlardan birincisi "Zencefilli Hamurun Hazırlanması" Bu bölümde yapmanız gereken malzemeleri doğru bir şekilde ve doğru sırayla bir araya getirerek pastanız için gerekli hamuru hazırlamaktır.

İkincisi "Zencefilli hamurun pişirilmesi ve gereksiz kısımların kesilmesi". Bu bölümde de hamurunuzu pişirerek size gerekli parçalara şekil verirsiniz. Malum bir ev sonraki aşamada ev inşa etmeniz gerekecek. Temeli sağlam atmalı, parçalarınızı uygun bir şekilde kesmelisiniz. Bu işlem esnasında çeşitli kalıplar da size yardımcı olacak.

Üçüncüsü "Zencefilli Evin İnşası" Bu bölümde de daha önce hazırladığınız inşaat malzemelerini kullanarak ev şekline getireceksiniz. Malzemeden çalmamak için kendinizi zor tuttuğunuzu biliyorum ama güzel ve sağlam bir zencefilli ev istiyorsanız zorluklara katlanmayı öğrenmelisiniz ;)

ve nihayet sonuncusu yani en zevkli kısmı da "Zencefilli Evin Dekorasyonu" dur. Bu oyunun bana kalırsa en güzel kısmı burasıdır. Birbirinden renkli dekoratif şekerlemeleri kullanarak evi süsleyin. Sara evi nasıl güzel dekore edeceğiniz konusunda da size yardımcı olacaktır. Ancak unutmayın ki evde kendiniz bu tarifi denediğinizde tamamen özgür olacaksınız.

Her bölüm için ayrı ayrı değerlendirilir ve puan kazanırsınız. Sara sizi objektif olarak değerlendirerek size notunu verecektir. Kazanacağınız ham puanlar da bonuslar da tamamen sizin performansınıza bağlıdır.

Kızlar için en güzel oyunlar Friv Oyunlarında sizlerle birlikte. İyi eğlenceler dileriz.

Oyun Hiti : 4384 Oyun Puan : 60
purble place oyunu oyna OYUNA BAŞLA

Daha Fazla Yeni Oyun

» purble place oyunu oyna Oyun Yorumları Yorum Ekle

Oyun için yorum eklenmemiş.